POZOSTAŁE WYDAWNICTWA
DOSTĘPNE W SPRZEDAŻY


II nr Rocznika
Ostrowskiego Towarzystwa Naukowego
"O granicy"

rok wydania: 2007
-----------------------------
Numer II Rocznika OTN gromadzi artykuły połączone wspólnym tematem. Wskazuje go pojęcie granicy. Dzięki temu rocznik zyskuje na atrakcyjności i spójności, bowiem przewijający się w poszczególnych tekstach podobny problem nadaje mu charakter quasi-monograficzny. Trudność z zagadnieniem granicy wynika z faktu, iż jest to zjawisko (i pojęcie) o trudnym do wyznaczenia znaczeniu i zakresie. Dlatego znajdujące się w Roczniku artykuły podejmują ten temat w sposób różnorodny i nie zawsze oczywisty.
Cena: 10,70 złWITOLD BANACH
"Historia Ostrowa na każdy dzień"

rok wydania: 2004
-----------------------------
Publikacja stanowi przegląd wydarzeń z historii Ostrowa Wielkopolskiego ułożonych w jeden rok kalendarzowy. Obok dat ważnych, o których każdy ostrowianin powinien pamiętać znajdujemy mniej istotne wydarzenia w tym ukazujące życie gospodarcze, kulturalne, społeczne, obyczajowe oraz różne ciekawostki związane z naszym miastem.
Cena: 16,- zł"Muzea Wielkopolski"
rok wydania: 2004
-----------------------------
Wielkopolska może poszczycić się ponad stu placówkami muzealnymi oraz izbami pamięci pełnymi unikatowych eksponatów, których siedzibami są niejednokrotnie pieczołowicie odrestaurowane obiekty historyczne. Wydawnictwo jest nie tylko ciekawą , barwną wędrówką po tych wszystkich obiektach - znajdziemy tu również wszystkie niezbędne informacje potrzebne do zaplanowania ciekawych wycieczek po wielkopolskich muzeach.
Cena: 44,- zł
NAKŁAD WYCZERPANYWITOLD BANACH
"Nowa forma spotkania"

rok wydania: 2001
-----------------------------
Nowa forma spotkania - zbiór opowiadań science-fiction z lat 1980 - 1991, których część doczekała się adaptacji radiowych nagradzanych w konkursach Polskiego Radia.
Cena: 19,- złWOJCIECH GAWŁOWSKI
"Zapach gasnącej świecy"

rok wydania: 2000
-----------------------------
Kolejny, 5 już tomik poetycki znanego ostrowskiego poety tym razem połączony z malarstwem Jana Kaja. XVI reprodukcji obrazów artysty z lat 1998 – 2000 wspaniale koresponduje z poezją Wojciecha Gawłowskiego.
Cena: 20,- zł„Ostrów Wielkopolski. Dzieje miasta i regionu”
rok wydania: 1990
-----------------------------
Pierwsza monografia Ostrowa Wielkopolskiego i regionu ostrowskiego. Zadaniem publikacji było zaspokojenie zapotrzebowania społeczności lokalnej na pełną historię Ostrowa poczynając od czasów najdawniejszych, prehistorycznych a na współczesności kończąc. Stanowi podsumowanie ówczesnego stanu wiedzy na temat dziejów naszej „małej ojczyzny”.
Cena: 13,- złEDWARD SERWAŃSKI
"Z dziejów wielkopolskiej konspiracji"

Cena: 29,- zł